27.01.2021
Aktuality

STANOVISKO ČSA KOMORY K ODLOŽENÍ PODNIKATELSKÉ MISE DO AFGHÁNISTÁNU

V průběhu roku 2020 a v lednu 2021 byla na termín 19. – 22.2.2021 připravována cesta pana Tomia Okamury do Afghánistánu, jejíž součástí byla i podnikatelská mise, Organizačně zabezpečovaná ČESKO-SLOVENSKOAFGHÁNSKOU OBCHODNÍ KOMOROU (ČSAOK). Zájem o účast projevily dvě desítky podnikatelů, což spolu s ústavními činiteli, politiky, státními úředníky a novináři tvořilo více než čtyřicet osob. […]

STANOVISKO ČSA KOMORY K ODLOŽENÍ PODNIKATELSKÉ MISE DO AFGHÁNISTÁNU

V průběhu roku 2020 a v lednu 2021 byla na termín 19. – 22.2.2021 připravována cesta pana Tomia Okamury do Afghánistánu, jejíž součástí byla i podnikatelská mise, Organizačně zabezpečovaná ČESKO-SLOVENSKOAFGHÁNSKOU OBCHODNÍ KOMOROU (ČSAOK).

Zájem o účast projevily dvě desítky podnikatelů, což spolu s ústavními činiteli, politiky, státními úředníky a novináři tvořilo více než čtyřicet osob. Tak velká oficiální zahraniční delegace ze žádné země na světě za posledních dvacet let Afghánistán dosud nenavštívila. Připraveno bylo přijetí u prezidenta země Ashrafa Ghaniho, setkání s předními politiky, a významnými podnikatelskými subjekty, včetně podepsání více než tuctu Dohod o spolupráci.

Dle sdělení místopředsedy Poslanecké sněmovny pana Tomia Okamury ze dne 26.1.2021 se cesta odsouvá především z důvodu náhlého zhoršení bezpečnostní situace v zemi. Také Ministerstvo zahraničních věcí ČR téhož dne vydalo prohlášení, že cestu z bezpečnostních i epidemických důvodů v tuto chvíli nedoporučuje, s tím, že situace v Afghánistánu není příznivá, a vládní složky jsou častým cílem útoku extremistů.

Za ČSAOK akceptujeme přijatá opatření; neboť zdraví a bezpečnost jsou vždy na prvním místě.

Více informací naleznete v tiskové zprávě.