29.01.2021
Aktuality

AFGHÁNISTÁN JAK HO ASI NEZNÁTE…

Afghánistán je vnitrozemskou zemí s velmi členitým povrchem. Téměř polovina země leží v nadmořské výšce nad 1800 metrů nad mořem. Sousedí s Pákistánem, Tádžikistánem, Íránem, Turkmenistánem, Uzbekistánem a Čínou. V dávných dobách středověku byl Afghánistán křižovatkou obchodních cest. Islám se začal šířit po zemi po příchodu Arabů a to až v 7. století našeho letopočtu. […]

AFGHÁNISTÁN JAK HO ASI NEZNÁTE…

Afghánistán je vnitrozemskou zemí s velmi členitým povrchem. Téměř polovina země leží v nadmořské výšce nad 1800 metrů nad mořem. Sousedí s Pákistánem, Tádžikistánem, Íránem, Turkmenistánem, Uzbekistánem a Čínou.

V dávných dobách středověku byl Afghánistán křižovatkou obchodních cest. Islám se začal šířit po zemi po příchodu Arabů a to až v 7. století našeho letopočtu. Následovaly dlouhá staletí plné konfliktů i klidu. Na konci 20. století se k moci dostalo militantní hnutí Taliban. Násilnou vládu se podařilo potlačit díky spojeným vojskům NATO. Afghánistán se stal republikou postavenou na demokratických principech. Desítky let vlády Talibanu, do značné míry ovlivnilo cestovní ruch, ale pokud si odmyslíme politický režim, zjistíme, že Afghánistán je pozoruhodná krajina s krásnými horami a dolinami zejména ve vnitrozemí. Historie, dobrosrdeční lidé či pozůstatky antické kultury vzbuzují obdiv návštěvníků z celého světa.